ACT-teamet i Tromsø er kjent for kreativitet, nytenkning og gode resultater. Nå har de vunnet OSOs samhandlingspris 2014.
ENDRER ARBEIDSMÅTER: Folk i Tromsø-området har nå begynt å si «-Kanskje vi skal begynne å jobbe sånn ACT-aktig?». Noen fra teamet: Fra v.: Tove Hansen, leder, Thomas Jakobsen, vernepleier fra kommunen, Lisa Eidsmo, psykiatrisk sykepleier fra sykehuset og Trine Pettersen, sosionom fra kommunen. (FOTO: Anne Kristiansen Røning/ NAPHA).
ENDRER ARBEIDSMÅTER: Folk i Tromsø-området har nå begynt å si «-Kanskje vi skal begynne å jobbe sånn ACT-aktig?». Noen fra teamet: Fra v.: Tove Hansen, leder, Thomas Jakobsen, vernepleier fra kommunen, Lisa Eidsmo, psykiatrisk sykepleier fra sykehuset og Trine Pettersen, sosionom fra kommunen. (FOTO: Anne Kristiansen Røning/ NAPHA).
Samhandlingstiltak i hele UNNs nedslagsfelt (31 kommuner) var aktuelle kandidater, og det var altså ACT-teamet i Tromsø som stakk av med seieren.
-Vi er stolte og glade. Det viktigste for oss er imidlertid at brukergruppen vi jobber med kommer frem i lyset, ikke at vi vinner en pris, stadfester Tove Hansen, leder i teamet.
- Folk i ulike instanser her har nå begynt å si «-Kanskje vi skal begynne å jobbe sånn ACT-aktig!», sier Siren Hoven, overlege og avdelingsleder ved Psykiatrisk senter for Tromsø og omegn. Hun er en av de som sto bak ideen om å foreslå ACT-teamet som prisvinner.
- ACT-teamet i Tromsø driver med samhandling så tett det går an. Måten de jobber på er veldig løsnings- og fellesskapsorientert. Fokuset er på behandlingen, ikke på den enkeltes tjenesteyternivå, sier Hoven.
Hoven sitter i styringsgruppa for ACT-teamet, og hun er leder for de sykehusansatte i teamet. Fra et lederståsted synes hun de gjør et godt arbeid.
-De er kreative og svært dyktige faglig sett. At de har eksistert disse årene viser at det er mulig å jobbe på en annen måte enn den tradisjonelle. Det er inspirerende for andre etater og åpnende for nye samarbeidsformer, slår Hoven fast.
Hun roser også måten de to nivåene; teamdeltakere fra kommunen og sykehuset, klarer å utnytte utfordringene med to journalsystem.
-De kommuniserer og kopierer, og ser ikke på de to journalsystemene som et problem, men en utfordring. I praksis blir det så begge parter kjenner begge systemer, noe som igjen er med på å føre til at ACT-teamet blir som et lim mellom nivåene, slår Hoven fast.
Det var OSO, Overordnet Samarbeidsorgan for kommunene og Universitetssykehuset Nord-Norge (UNN), som delte ut prisen. I begrunnelsen for hvorfor ACT-teamet ble valgt, ble følgende trukket frem.
– Å samarbeide med Den norske Turistforening (DNT) var gull verdt for oss!
– Friskliv Ung har fått meg i mye bedre fysisk form. Det er mye mer glede i livet nå, flere relasjoner og lyse dager.
Prosjektet ved Frisklivssentralen i Larvik har som mål å hjelpe unge voksne mot inkludering og en aktiv hverdag.
Tjenesten bidrar i den nyskapende hjelpemodellen "Våre Unge". En medarbeider har kontor på den videregående skolen to dager i u...
Marion har blitt ei helt anna jente enn hun var før. Nå står hun opp om morgenen, går på jobb og møter blikket til folk.
Ansvarlig redaktør: Ellen Hoxmark
Webredaktør: Ragnhild Krogvig Karlsen
NAPHA er en avdeling i
NTNU Samfunnsforskning AS
Skriv og del:
Vil du skrive en artikkel på Napha.no?