– Mange vil bidra, bare mulighetene blir tilrettelagt

– Mange vil bidra, bare mulighetene blir tilrettelagt

Nyhet Publisert 01. november 2021 | Endret 01. november 2021

Miljøarbeid og sosialt arbeid kan være to sider av samme sak. Faglig rådgiver Mathias Estensen oppfordrer folk som jobber med sosial inkludering til å se muligheter i problemene verden nå står overfor.

Mathias Estensen og Petter Dahle, faglige rådgivere i NAPHA

INNLEGG: Mathias Estensen (venstre) og Petter Dahle, faglige rådgivere i NAPHA, holdt fredag 29. oktober innlegg på Folkehelsekonferansen om klimakrisens sosiale konsekvenser. (Foto: Anne Kristiansen Rønning / NAPHA)

INNLEGG: Mathias Estensen (ve...
Folkehelsekonferansen 2021
  • Arrangeres i Trondheim 28. og 29. oktober, i samarbeid med Trondheim kommune, Trøndelag fylkeskommune, NTNU og Folkehelseinstituttet. 27. oktober arrangeres for-konferanser.
  • Årets tema: Klima og bærekraftig folkehelsearbeid
  • Målgruppe: Helsepersonell, offentlig ansatte, politikere, studenter, forskere, frivillige og andre med interesse for folks helse, trivsel og levekår.
  • Er et årlig arrangement i regi av Folkehelseforeningen. Den er den største av sitt slag i Norge og en viktig møteplass for alle som er engasjert i folkehelse.

Tilhørende temasider:

Mer om:

nyheter boligsosialt.arbeid folkehelse housing.first aktivitet.og.fritid

Les også:

Ingen treff...