Helseministeren merker seg de positive erfaringene med FACT ung

Helseministeren merker seg de positive erfaringene med FACT ung

Nyhet / Publisert: 09. november 2022.   Endret: 11. november 2022

– Jeg merker meg at både de teamansatte, samarbeidspartnere, pårørende og ikke minst de unge selv mener at FACT-ung-tilbudet bør bestå og videreutvikles, og at flere bør få tilbud om FACT ung, sa helseminister Ingvild Kjerkol under åpningen av forrige ukes Nasjonale oppstartkonferanse for FACT ung.

FACT UNG er, som Kjerkol sier, en tjenestemodell som tar utgangspunkt i at man skal følge opp hele mennesket og tilpasse seg hverdagen til den enkelte ungdom.

FACT UNG er, som Kjerkol sier...

Helseministeren påpeker at ungdom, gjennom FACT ung, får den hjelpen de tidligere har opplevd ikke å få.

– Det er gledelig lesning: Oppfølging over tid, helhetlig og fleksibel tilnærming, relasjonsbygging, støttespiller, brobygger, familiearbeid og medbestemmelse. Dette er ord som brukes. De unge føler at de blir hørt, støttet og akseptert, og de blir ikke gitt opp av teamet. (Utdrag fra Ingvild Kjerkols innlegg).

Interessert i å høre mer? Da kan du se helseministerens innlegg her eller lese hele innlegget på regjeringen.no: FACT ung er viktig nybrottsarbeid

 

Temaside

Mer om

Fact ung Politikk Nyheter Regjeringen

Les også

Publisert: 01/11/2022
Nyhet

Både ungdommene og de pårørende opplever at ungdommene får god hjelp fra FACT ung-team

Publisert: 30/8/2022
Praksiseksempel

– Jeg er en støtteperson som sammen med teamet ser deg, hører på deg og heier på deg

Publisert: 22/8/2022
Forskning

Seks tilpasninger kan øke FACT-modellens potensiale i rurale strøk

Publisert: 06/10/2022
Statsbudsjettet 2023

300 millioner kroner til styrking av psykisk helse- og rusfeltet

Publisert: 29/7/2022
Praksiseksempel

FACT ung er samskaping mellom BUP og kommune

Publisert: 20/6/2022
Nyhet

Hva er brukermedvirkning for ungdom? 

Aktuelt
Publisert: 12/3/2025
Arbeid og psykisk helse

Nyttig modell for kommuner som vil jobbe smart med folkehelse og ungdom

– Å samarbeide med Den norske Turistforening (DNT) var gull verdt for oss!