– Forsterket oppfølgingstjeneste (FOT) i Asker kommune stiller opp, når jeg trenger dem

– Forsterket oppfølgingstjeneste (FOT) i Asker kommune stiller opp, når jeg trenger dem

Praksiseksempel / Publisert: 11. juni 2024.   Endret: 13. juni 2024

Solveig Kjus, faglig rådgiver i NAPHA, har mye godt å si om tilbudet FOT i Asker kommune. – De hjelper meg med å takle vanskelige tanker, slik at jeg slipper å bli innlagt.

solveig kjus napha2

AKTUELT: – Nå kan jeg planlegge dagene mine mer enn jeg kunne før. Da visste jeg aldri fra en dag til den neste om jeg kom til å være innlagt dagen etter eller ikke. FOT hjelper meg med å komme i gang med aktiviteter hjemme, som gir fokus, bort fra de vanskelige tankene, sier Solveig Kjus. (FOTO: Privat)

AKTUELT: – Nå kan ...

Blant NAPHAs faglige rådgivere finner vi Solveig Kjus, som bor i Asker kommune. I NAPHA jobber hun blant annet med temaene samhandling, brukerinvolvering i tjenestene og forebygging av tvangsinnleggelser.

Kjus er bruker av de psykiske helsetjenestene i Asker kommune, og har det siste året opplevd stor bedring etter å ha fått hjelp fra den forsterkede oppfølgingstjenesten i kommunen. (FOT).

– Hva er det som gjør at dette tilbudet er virksomt for deg?

– Når jeg blir dårlig, blir jeg ofte sittende med mine egne tanker som vokser og er skremmende.  Da hjelper det å snakke med noen som forstår og som kjenner meg.

Unngår å bli innlagt

– Jeg blir ofte dårlig form på kveldstid, etter at de ordinære tjenestene har stengt for dagen. Tidligere har jeg ikke hatt annet tilbud på kveld og helg enn legevakten, eventuell innleggelse, eller ulike hjelpetelefoner. FOT kjenner meg og vet hva som virker. Jeg behøver ikke å forklare alt på nytt hver gang. De vet også hvilke medisiner som kan hjelpe når jeg har det sånn og veileder meg med det. De kjenner også min mestringsplan.

Kjus har ikke vært innlagt på nesten ett år nå, noe som er nytt og oppleves veldig positivt for henne.  

– Tidligere var jeg innlagt mange ganger i løpet av året. På grunn av at FOT stiller opp, har jeg ikke hatt behov for innleggelse det siste året. Og nettopp det er viktig, at jeg ikke har hatt behov for det.

Rådene fra FOT overdøver stemmene i hodet

Hun forteller at hun har hatt tilgang til å ringe FOT på kveld og helg de siste tre årene.

– Jeg fikk høre om dette tilbudet gjennom mitt engasjement i brukerrådet i kommunen. Oppfølgingstjenesten, som følger meg opp på dagtid i uka, hjalp meg med å få tilbudet.

FOT hjelper meg med veiledning om å ta ekstra medisiner, ved behov. Det skjer da ofte på telefon, sånn at jeg har støtte i avgjørelsen. Det er nemlig ofte slik at jeg enten glemmer medisiner som et alternativ, når jeg dårlig form, eller at stemmer i hodet sier at jeg ikke skal ta medisiner.

– Det at noen da minner meg på medisiner, eller også står på min side i kampen mot stemmene er godt, og gjør at jeg faktisk får tatt behovsmedisinene. På den måten kan jeg unngå ytterligere forverring av formen, sier Kjus.

Et fokus som hindrer de vanskelige tankene

Det at hun ikke lenger har behov for å legges inn, gir en ny trygghet og forutsigbarhet i hverdagen.

– Nå kan jeg planlegge dagene mine mer enn jeg kunne før. Da visste jeg aldri fra en dag til den neste om jeg kom til å være innlagt dagen etter eller ikke. FOT hjelper meg med å komme i gang med aktiviteter hjemme, som gir fokus, bort fra de vanskelige tankene.

– Siden de har mestringsplanen min, vet de hva som virker og ikke virker. For meg er det for eksempel ikke et godt alternativ å bli sittende og tenke i stolen, men heller komme meg i gang med noe enkelt husarbeid som å tømme oppvaskmaskina. Dette kan virke banalt, men nettopp det å få hjelp til å avlede meg bort fra de vanskelige tankene, gjør at jeg ikke trenger innleggelse.

Kommer hjem i kriser

– Jeg blir rett og slett ikke så fastlåst i de vanskelige tankene, fordi de ikke har fått vokse inni meg. Jeg blir ikke sittende alene med dem.

– FOT har åpent på kveld og helg, kjenner meg etter hvert godt og kan komme hjem til meg ved behov. Som regel har jeg kontakt med dem på telefon. Men i kriser kommer de hjem til meg også. Og nettopp det at de har den muligheten, gir for det første en ekstra trygghet og for det andre vet de hvordan jeg bor.

– Når vi snakker på telefon, så vet de hvor jeg som regel sitter i stua mi, og hva jeg har rundt meg som kan hjelpe.

Velger å være åpen

– Hva betyr det for deg å kunne stå åpent fram om at du har behov for hjelp fra den psykiske helsetjenesten i din kommune, på den måten som du gjør?

– Jeg synes det er viktig at flere kommuner får høre om dette tilbudet og at det virker. Alle som har behov for det burde hatt tilgang til et slikt tilbud. Jeg er sikker på at det kan hjelpe også andre til å unngå behovet for innleggelse.

– Jeg er åpen fordi jeg tror det kan hjelpe andre brukere av tjenestene i andre kommuner til å få en bedre hverdag.

Et viktig perspektiv

– På hvilken måte merker du at din kompetanse er nyttig i NAPHA?
– Kollegaene mine sier at jeg har noe bidra med, at det perspektivet jeg bringer inn er viktig. Det at jeg selv er mottaker av tjenester i kommunen gir meg en innsikt fra innsiden som ikke mange av mine kolleger har.
– Samtidig tenker jeg det er viktig at jeg vet at det å være bruker av tjenester i kommunen oppleves forskjellig for ulike personer og i ulike situasjoner. Og dette prøver jeg å være ydmyk overfor, sier Kjus.

 

Temaside

Mer om

God hjelp i et brukerperspektiv Praksiseksempler Asker Psykisk helsearbeid Helsefremming og forebygging Kriser

Les også

Publisert: 04/6/2024

Forsterket oppfølgingstjeneste i Asker kommune forebygger innleggelser

Publisert: 26/2/2015

Psykisk helsetjeneste i Hurum jobber aktivt inn mot media og politikere

Publisert: 12/4/2019

Ny app for sosial inkludering

Publisert: 10/5/2023

Multisystemisk terapi, arenafleksible ungdoms- og familieteam og FACT ung er supplerende tilbud

Publisert: 25/3/2024

Asker kommunes tips for hvordan en kan jobbe godt med brukerplan

Aktuelt
Publisert: 12/3/2025
Arbeid og psykisk helse

Nyttig modell for kommuner som vil jobbe smart med folkehelse og ungdom

– Å samarbeide med Den norske Turistforening (DNT) var gull verdt for oss!