Bli med og lær om utendørsterapi innunder høye fjell i august

Bli med og lær om utendørsterapi innunder høye fjell i august

Konferanse Publisert 10. juni 2024 | Endret 10. juni 2024

Campkonferansen «Naturen som medspiller for god psykisk helse» foregår i Sylane i august. – En fin anledning til å få ny lærdom og bygge nettverk, sier faglig rådgiver i NAPHA, Trond Asmussen.

trond asmussen

AKTUELT: – Med dette samarbeidet kan vi bedre folkehelsa for grupper som har utfordringer med psykisk helse og rus, og som trenger en grad av tilrettelegging, for å benytte sentrale folkehelsesatsninger som Friluftslivets år 2025 og ABC for god psykisk helse, sier faglig rådgiver i NAPHA, Trond Asmussen. (FOTO: Anne Kristiansen Rønning/ NAPHA) 

AKTUELT: – Med dette sam...
NFUT, Norsk Forening for utendørsterapi

Foreningen er frivillig og allmennyttig og har følgende formål:

  • Utvide kjennskapen til utendørsterapi i Norge, Norden og internasjonalt gjennom innsamling og formidling av forsknings- og erfaringsbasert kunnskap. 
  • Støtte utbredelsen av utendørsterapi innen selvhjelp, helsefremming, behandling og rehabilitering for barn, unge og voksne. 
  • Bidra som paraplyorganisasjon til å etablere et bredt tverrfaglig samarbeid innen utendørsterapi, og til kompetanseutvikling for interesserte, enkeltpersoner og organisasjoner. 

Tilhørende temasider:

Mer om:

utendørsterapi fysisk.aktivitet inkludering spesialisthelsetjenesten psykisk.helsearbeid folkehelse

Les også:

Ingen treff...